Návštěvy porodní asistentky v domácím prostředí

Další atraktivní a potřebnou službu nabízí maminkám Porodnicko-gynekologická klinika Fakultní nemocnice Olomouc. V prvních, nejnáročnějších dnech a týdnech po narození miminka si mohou vyžádat návštěvu zkušené porodní asistentky v domácím prostředí.

Šestinedělí bývá pro maminky extrémně náročné, zvlášť pro prvorodičky. Náročný je samotný porod, ale první týdny s miminkem jsou nejtěžší, a to jak fyzicky, tak psychicky. V porodnici ještě sestry maminkám se vším pomohou, snaží se je poučit o základních věcech a jsme jim k dispozici. Ve chvíli, kdy se dostanou domů, jsou už na všechno samy. Není pro ně úplně jednoduché se s novou situací, novými povinnostmi a potřebami miminka vyrovnat.

Několik let proto vedení největší porodnice v Olomouckém kraji usilovalo o rozšíření služeb o nabídku návštěvy porodní asistentky v domácím prostředí. Návštěva zahrnuje kontrolu porodního poranění, laktační poradenství, péči o novorozence a také může být zdrojem psychické podpory v šestinedělí.

Služba není hrazená ze zdravotního pojištění, cena za návštěvu je 750 Kč. V případě zájmu mohou maminky kontaktovat staniční sestru Oddělení šestinedělí Radku Vrbovou – radka.vrbova@fnol.cz, 588 445 166.